Keltský symbol Znak čtyř směrů v sobě v dokonalé harmonii ztělesňuje čtvernost. Symbolizuje harmonii přinášející lásku a štěstí. Žijme srdcem a láskou.


Praktická spagyrie

196,-Kč

 • Autor: František Kabelák
 • Nakladatelství: Horus
 • František Kabelák (1902-1969), jeden z nejvýznamnějších českých hermetiků a největších praktikujících znalců všech oborů magie, napsal pro českou hermetickou společnost Universalia knihu Praktická spagyrie, věnovanou "alchymické teorii a universálním předpisům k výrobě kvintesencí a spagyrických přípravků," v roce 1940 pro Knihovnu tajných lóžových iniciací (sv. 8), vydanou v edici Eulis.
  Pečetí na této knize je Sanův doslov "O barvě slézu v umění spagyrickém aneb O přednosti dlouhohrdlých baněk před oněmi s jimadly". "Přesto se můžeš jedenkráte za svoji bědnou pouť svým uměním přesvědčit, že právě baňka s jimadlem tě může přivést až k jeho vrcholu - purpuru. Purpur je reduplikací zvýrazněné slovo pro oheň. Jak Mistři ujišťují, existuje neměnné pořadí základních barev, a to: modro-černá, zelená, žluto-oranžová, bílá a červená až purpurová."
  A tady je důležité poukázat na onen verš Františka Kabeláka, kde píše o této barvě Díla: "Síra hermetiků je při transparenci purpurově červená a má tentýž kovový lesk jako posvátný skarabeus starých Egypťanů. Merkurius hermetiků je čirou kovovitou vodou. Ve tmě vyzařuje v barvách slézových květů, fluoreskuje a láhev, ve které je uschován, působí jako Crookesova trubice, jelikož výrony vykazují na chloridu stříbra totéž specifické působení. Hermetická sůl tvoří malé, stříbrojasné krystaly, které silně lámou světlo."
  Svědčí totiž o tom, že jakkoliv mohou být spagyrické cesty křivolaké, vlastním důvtipem na světlo přivedeny střetávají se všichni umělci života u jediného. Aleister Crowley ve svých poznámkách ke "Knize Zákona", verš II:51, vysvětluje:
  "Purpur - ultrafialová barva - je nejpozitivnější barvou. Zelená - nejnegativnější barva - se nachází ve spektru na půli cesty. Magickým obrazem Hadita je proto oko, v němž se nachází rudě žhnoucí stočený had - duchovní rudá ducha přírody, písmeno Šin, nejen pouhý oheň - na vrcholu trojúhelníku čnícího do poloviny kruhu těla Nuit a jde o rozlévající se paprsky osmi barev spektra včetně ultrafialové, nikoliv však ultračervené; rozprostírá se za černým závojem, jak naznačuje další verš. Existuje určitý náznak v tomto 'purpuru', že je spojen se 'zrakem', což by mohlo odhalovat jistou identitu Hadita s mužíčkem-duší těm, kteří mají - schopnost vidět!"
 • Dostupnost: Tato kniha už není na skladě a není znám další termín dodání


Kniha Praktická spagyrie byla přidána do nabídky dne 11.12.2007.

Zákaznící, kteří si koupili tuto knihu, objednávali také ...

Copyright © 2007-2013 čtyři směry | Partneři: Naakup.cz TOPlist