Keltský symbol Znak čtyř směrů v sobě v dokonalé harmonii ztělesňuje čtvernost. Symbolizuje harmonii přinášející lásku a štěstí. Žijme srdcem a láskou.


Beskydy Stavby a život v nich

  • Autor: Jiří Langer; Pavel Šmíra; Radek Bryol, H.Wawreczka
  • Nakladatelství: Wart
  • Publikace BESKYDY STAVBY A ŽIVOT V NICH přibližuje Beskydy slovním vyjádřením a obrazem.
    Stejně významnou částí, jakou je text, jsou fotografické doklady o lidském obydlí, o jeho přírodním i pracovním prostředí. Neobvyklý rozsah fotografických souborů umožnil nahradit množství stran odborného textu vizuálním a často citově působícím vjemem. Tato kniha tak vytvořila doposud nejobsáhlejší fotografickou sbírku zobrazující polidšťování beskydských hor. Kniha čítá více než 550 fotografií a dalších ilustrací z let 1864 – 2011.
    Text je rozdělen na pět základních kapitol a na čtyři exkurzy. Kapitoly se zaměřují na historické souvislosti vnímání hor člověkem, který v nich a kolem nich žil, a exkurzy podrobněji popisují stavbu domu, obyčeje, které ji provázejí, a způsob života v obydlí, formy topenišť, technické stavby a jejich zařízení. Publikace chce přispět k porozumění tomu, proč člověk do hor přicházel na celý život a jakým způsobem tam přežívali potomci prvních osadníků a současně předkové mnohých dnešních stálých obyvatel.
  • Dostupnost: Tato kniha už není na skladě a není znám další termín dodání


Kniha Beskydy Stavby a život v nich byla přidána do nabídky dne 10.02.2012.

Copyright © 2007-2013 čtyři směry | Partneři: Naakup.cz TOPlist